بيت کوين ديگر فقط يک بازي مردانه نيست

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

يکي از داستان‌هايي که درمورد اولين آدم‌هايي که صاحب بيت کوين شدند تعريف مي‌شود اين است که يک آدم خوره تکنولوژي در زيرزمين خانه‌ي پدريش اتراق کرد و آنجا صدها بيت کوين ماين کرد و حالا با سودي که کرده براي خودش يک زندگي لاکچري به هم زده است. در روزهاي اوليه‌ي بيت کوين فضاي زيادي براي حضور زن‌ها در ايستم پرشور تکنولوژي وجود نداشت.

 


هرچند، اين روزها اقتصاد ديجيتال گسترش يافته و به ارزشي حدود 400 ميليارد دلار رسيده است و به اين ترتيب درهاي زيادي براي پيشرفت در اين حوزه باز شده و خانم‌هايي که جاي پاي‌شان را در اين زمينه باز مي‌کنند، در بازاري که گفته مي‌شود هيچ تبعيض جنسيتي يا تعصبي در آن وجود ندارد،‌ به موفقيت دست خواهند يافت.


چهار تا از 30 عرضه‌ي اوليه کوين (ICO) که امسال در ماه اوکتبر انجام شده است، بنيان‌گذار زن داشته‌اند، که دو تا از اين 4 ICO‌ در ميان بزرگ‌ترين‌ها تاکنون قرار داشته‌اند.


در دست گرفتن بازار


بيت کوين ديگر فقط يک بازي مردانه نيست


با رشد سريعي که کريپتو دارد و بازارهاي خاص کريپتو و بازارهاي تابعه‌اي که به وجود آمده‌اند، تعداد خيلي زياد شغل ايجاد شده است و به نظر مي‌رسد بانوان براي به دست آوردن اين شغل‌ها سرازير شده‌اند.


فقط ICOهاي موفق نيستند که هدف خانم‌ها قرار گرفته‌اند. سخنرانان اصلي کنفرانس‌هاي زيادي زن هستند و کوين‌بيس (Coinbase) گفته 46 درصد از استخدام‌هاي جديد امسالش به خانم‌ها اختصاص دارد، يا در واقع از هر رنگ و نژادي بوده است.


يک فرهنگ متنوع


بيت کوين ديگر فقط يک بازي مردانه نيست


بازار کريپتو در طول 7 سال حيات و جوانه زدنش، تجربه‌ي اجتماعي جالب و مثبتي هم پديد آورده است و از آن زمان به بعد استعدادهاي جديدي توانسته‌اند وارد اين حوزه شوند،‌ وارد جايي که قبلا فقط مختص قشر خاصي از جامعه بود.


مي‌توان نتيجه گرفت اينکه حوزه‌هايي ديگري وجود دارند که ن با وجود تلاش زياد هنوز نتوانسته‌اند واردش شوند،‌ از جمله بانکداري و اقتصاد که رقيبان اصلي کريپتوکارنسي‌ هم هستند، به اين دليل است که برخلاف کريپتو آنها احتمالا دچار تعصبات سازماني هستند.


وقتي پاي استخدام به ميان مي‌آيد، کريپتوکارنسي طبيعت ساختارشکني از خودش نشان داده است،‌ چون اين فرهنگ متنوع فراتر از جنسيت، نژاد و اختلافات فرهنگي ظاهر مي‌شود.


حرکت به جلو


بيت کوين ديگر فقط يک بازي مردانه نيست


شواهد زيادي وجود دارد مبني بر اينکه  ني که راهشان را به سطوح بالا باز کرده‌اند، افق‌هاي روشني را در برابر کريپتوکارنسي به وجود خواهند آورد.


به عنوان مثال خانم بليث مسترز (Blythe Master)، يکي از بانکداران سابق چيس (chase)‌ از مجموعه‌ي جي‌پي‌مورگان (JPMorgan) از شغلش استعفا داد تا يک هلدينگ در زمينه‌ي دارايي‌هاي ديجيتال را اداره کند. يک نمونه‌ي ديگر، اليزابت استارک (Elizabeth Stark) است که در دانشگاه‌هاي ييل و استفورد تدريس مي‌کرد و کارش را رها کرد تا از بنيان‌گذاران آزمايشگاهلايتنينگ (Lightning Labs)‌ شود، که در حال آزمايش يک تکنولوژي جديد براي سرعت بخشيدن به تراکنش‌هاي کريپتوکارنسي است.


تعداد انگشت شماري که در حال افزايش است


بيت کوين ديگر فقط يک بازي مردانه نيست


ماکسين رايان (Maxine Ryan)‌ که بعد از ترک تحصيل از دانشگاه، بيت اسپارک را راه‌اندازي کرد که يک ICO‌ موفق بود، درمورد حضور ن در دنياي بلاک چين اظهارنظر جالبي داشته است :


هنوز هم تعداد انگشت شماري دارند، اما اين تعداد در حال رشد است.


ملتون دميرورز (Melton Demirors) مدير توسعه‌ي شرکت ديجيتال کارنسي گروپ گفته که ن معمولا اعتباري که شايسته‌ي آن هستند را دريافت نمي‌کنند:‌ او گفته يادم ‌مي‌آيد اوايل شغلم به من «بازارياب زيبا» مي‌گفتند و همين يک ماه پيش بود که مردي سعي مي‌کرد در يک رويداد به من توضيح دهد تکنولوژي کريپتو چگونه کار مي‌کند، در اين رويداد که در هنگ کنگ برگزار شد خانم ملتون يکي از سخنراني‌هاي اصلي کنفرانس را برعهده داشت. او گفته:من واقعا معتقدم که خيلي از بانوان اشخاصي هستند که کارهاي سخت عملياتي و استراتژيک را بر عهده دارند.کتلين بريتمن (Kathleen Breitman)‌، يکي از بنيان‌گذاران تزوس (Tezos) سن فرانسيسکويي، گفته همه چيز به نفع خانم‌ها قرار دارد. او گفته : من فکر مي‌کنم اوضاع براي خانم‌ها خيلي بهتر شده است. او يک سال پيش با يکي از اعضاي صندوق پوشش ريسک نيويورک و همسرش ملاقات داشت، که به او گفتند از اينکه ديده‌اند باهوش است حسابي تعجب کرده‌اند.


بريتمن به اين نتيجه رسيده که :در حال حاضر پيشرفت خانم‌ها به اين بستگي دارد که بازيگران تحصيل کرده و بافرهنگ بيشتري براي توسعه و سرمايه‌ گذاري به اين حوزه وارد شوند. خانم‌هاي زيادي هم براي توسعه و کارهاي عملياتي به اين فضا وارد شده‌اند. که هر دو مورد باعث ارتقاي سطح حرفه‌اي بود در اين حوزه خواهد شد.نظر شما درباره ورود ن به بازار ارزهاي ديجيتال چيست ؟

بيت کوين ديگر فقط يک بازي مردانه نيست

ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها